A Téglás Város Önkormányzata második alkalommal rendezte meg a „Városok közötti hagyományőrző íjászverseny és családi nap!” nevű rendezvényét szeptember 25-26-án, a Téglási Városi Sportpályán és Degenfeld kastélykertben.

12065737_872507309485287_7012162565750791851_n

Az íjászversenyre 18 település nevezte be 5-5 fős csapatait, de egyéni versenyzők is indultak szép számmal. Nyékládházát Vályi Lászlóné Renáta, Sipeki József, id. Sipeki József, Tanyi Károly és Pongrácz István képviselte. Városunk vezetése részéről Tóth Balázs képviselő úr kísérte a csapatot.

12043198_482044321956644_5481932644555927128_n 12065641_482045635289846_5520398494839969448_n

A folyamatos esőzés miatt – sajnálatos módon – több programot is le kellett mondania a szervezőknek, de az íjászok kitartottak, és a mostoha körülmények között is megtartották a versenyt. A célok jelentős része ügyességi volt, azaz különböző módon mozogtak. Volt folyamatosan távolodó, oldal irányban mozgó, két irányba lefutó, ingó, illetve adott idő alatt meglövendő cél is. Ezen felül volt nagy távolságú lövés (50m), illetve 3D-és (speciális gumiból készült, eredeti nagyságú célok) állatok is.

A csapat második helyezésének és – egyéniben – Vályi Lászlóné Renáta harmadik helyének örülhettek a nyékládházi versenyzők. Gratulálunk az eredményeikhez